Kulturális díjat kapott a Gárdonyi Zoltán Énekkar

2017. április 07., címkék: kalocsay ferenc, egyházzene

Fót város önkormányzata a március 15-én rendezett ünnepi megemlékezésen Fót Kultúrájáért Díjban részesítette a 117 éves református énekkart. Ebből az alkalomból az énekkar történetének legfontosabb mozzanatait idézzük fel, valamint Kalocsay Ferencre, az énekkar legmeghatározóbb vezetőjére emlékezünk.

„Az Úrnak volt rá szüksége”

2015. június 02., címkék: kalocsay ferenc, egyházzene, fót, kántorképzés, kántortalálkozó

A nyári tanfolyami református kántorképzés ötvenéves jubileumát ünnepelték május 31-én Fóton, a hálaadó istentiszteleten a kilencvenéves Kalocsay Ferenc karnagyot is köszöntötték.